KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12861469

nr 1286 1469

Calle Nyland

(f. 1907), Sverige

Fäbodar. Signerad, oljemålning. Olja på duk, 43x48 cm

Calle Nyland, född 1907 i Kopparberg, Dalarna, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

måndag 4 november 2019
kl 18:57:50

Calle Nyland

Läs mer om Calle Nyland